• Mieszkanie dla Młodych – MdM

  czwartek, 26.09. 2013 , Wpisał

  Kończą się prace nad rządowym projektem Mieszkanie dla Młodych.  Jego celem jest wsparcie osób do 35. roku życia w zakupie pierwszego, nowego mieszkania. Ma ono polegać na dofinansowaniu wkładu własnego oraz spłacie części kredytu.  Posłowie zdecydowali, by o dopłatę mogły ubiegać się też osoby, które kupią od dewelopera lub zbudują dom jednorodzinny. Mieszkanie i dom mają mieć ograniczoną powierzchnię. Dla mieszkania ma to być 85 metrów kwadratowych i 110 metrów powierzchni użytkowej dla domu.

  Wsparcie państwa dla osób samodzielnie budujących dom, miałoby polegać na możliwości odzyskania części VAT za materiały użyte do budowy. Zgodnie z tym samym projektem, przyszłoroczne wydatki na wyroby budowlane, ponoszone przez pozostałe osoby nie będą już podlegały częściowemu zwrotowi podatku VAT.

  Roczne kwoty dopłat mają od 2015 roku wynosić około 700 mln zł. Dla porównania – dopłaty w ramach programu Rodzina na swoim, wyniosły w sumie 1,5 mld zł.

  Więcej w money.pl

  http://dom.money.pl/wiadomosci/poradniki/artykul/mdm;prawie;gotowy;sprawdz;czy;warto;poczekac;na;doplate;do;mieszkania,78,0,1388878.html